đź’—SĂśDAMENĂ„DALđź’—

25 aastat tagasi alustati Eestis südameveresoonkonna haiguste ennetamist ja toimus esimene südamenädal. Nüüdseks on südamenädalast välja kasvanud südamekuu, mis toimub taaskord aprillis. Südamekuu eesmärgiks on tutvustada elanikkonnale südamehaiguste riskifaktoreid, nende vältimist ja nendega toimetuleku võimalusi, samuti mõjutada inimeste suhtumist oma südame tervisesse.

Meie tähistame siiski südamenädalat ja selle raames pöörame rohkem tähelepanu aktiivsele liikumisele ja tervisele. Meie sportlikud vahetunnid kolisid õue, lapsi suunatakse rohkem liikuma ja 01. aprillil toimus 6.-9. klasside õpilastele jooga tund! 🤸🏻‍♂️ 🤸‍♀️

Vaata pilte SIIT!

Joogatunni viis läbi Merike Villard, kes töötab Jaapani terapeut-massöör-treenerina. Joogaga alustas Merike 10 a tagasi. Õppis kundalini jooga õpetajaks Inglismaal, rahvusvahelises Karam Kriya koolis (2012-2013). Samal ajal alustas ka õpinguid hiina meditsiinis dr Rene Bürklandi juures. Merike on lõpetanud lastejooga kursuse USA-s (2016). Alates 2015. aastast on Merike pühendanud end täielikult Jaapani tervendusteraapiate maailmale (shindo, sonkyo, jutampo, jomon, shiki, moksa taimeravi meetod). Merike on Shindo venitustundide juhendaja, Shindo terapeut-massöör ja Shiki terapeut-massöör Confido Erameditsiinikeskuses.
Kostivere kooli südamenädalal sai tutvustatud joogat ja selle ajalugu. Mis on jooga, millistest osadest ta koosneb, kuidas jooga keha ja meelt mõjutab ning milleks see kõik kasulik on. Natuke rääkisime ka jooga ajaloost, kust jooga pärit on ja kes seda algselt praktiseerisid. Tegime noortega läbi mõned lihtsamad hingamisharjutused ja praktiseerisime kriyat (harjutuste kompleks) ning mediteerisime.

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme