Emakeelepäeva kõnevõistlus

Kostivere Koolis on juba traditsiooniks saanud, et 9. klass kirjutab emakeelepäevaks kõne.

Žüriile oli ette antud hinnatavad kategooriad ja nii valiti välja parimad.

Kõnevõistluse võitjaks osutus Kristelle Ratnik.

Kõige omanäolisem kõne oli Luise Talvojal.

Eripreemia sai veel Paul-Sander Üits, kuna oli kõige pädevam oma teemas.

Emakeelepäeva luulevõistlus

Emakeelepäev on pühendatud ilusale eesti keelele ja selle püsimajäämisele.
4.-6. klassi õpilased kirjutasid see aasta eesti keele auks luuletusi ning 15 väljapaistvamat luuletust esitati autori poolt ülejäänud osalejatele.

Kõik esinejad said väikese meene, ning eriauhinna sai publiku lemmik, kelleks osutus Marcus-Gregory Olli luuletusega “Kevad”.

Lisaks toodi žürii poolt välja järgmised kategooriad:

Kõige omanäolisem luuletus – Elisabet Kuusik “20. märts”

Kõige kevadisem luuletus – Rosette Lii Nairismägi “KEVADE”

Kõige meeldejäävamad riimid – Marcus-Gregory Olli “Kevad”

Kõige parem esitus – Helelee Säde Raag “Kevad”

Koolikohta saab taotleda läbi ARNO e-keskkonna

Koolikohta saab käesoleva aasta 1. märtsist taotleda läbi ARNO e-keskkonna

Kõigile rahvastikuregistri andmetel Jõelähtme vallas elavatele lastele tagatakse koolikoht valla koolis.

1. märtsist algab e-keskkonnas 1. klassi astumise avalduste esitamine. 1. klassi võetakse vastu laps, kes saab 1. oktoobriks 7 aastaseks.

arno.joelahtme.ee keskkonda saab sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil.
Üleval paremas nurgas nuppu “Sisene” vajutades ja sisse logides leiad Sind puudutava info haridusteenuste kohta. Teated vanematele edastatakse vanema poolt ARNOs märgitud e-posti aadressile.

I klassi koolikoha taotlemine 2024/2025 õppeaastaks
Taotlusega koos tuleb esitada:
– sisseastuja isikut tõendava dokumendi koopia;
– nõustamismeeskonna otsus (selle olemasolul).
– koolivalmiduskaardi esitab vanem taotluse juurde e-keskkonnas ARNO esimesel võimalusel hiljemalt 20. juuniks.

Lisainfo: Haridus-, kultuuri- ja sotsiaalosakonna juhataja Carmen Viherpuu telefonil 60 54 867 või carmen.viherpuu@joelahtme.ee

Garderoobide korrasoleku konkurss

15.01-22.02 toimus koolis garderoobide korrasoleku konkurss, kus eeskujulikud garderoobid said iga päev ühe punkti. Oma kooliastmest enim punkte saanud klass sai meie armsa koka Monika poolt auhinnaks kringli.
I kooliastme parim oli 3. klass,
II kooliastme parim 4. klass ja
III kooliastme parim 9. klass.

Vastlapäeva pikim liug

Teisipäeval, 13.veerbuaril toimus meil vastlapäeva raames pikima liu võistlus.

Pikima liu tegid:

1. klassist Johannes,
2. klassist Genert,
3. klassist Mia-Liisa,
4. klassist Emma Oliivia,
5. klassis Renee,
6. klassist Madli,
7. klassist Marten,
8. klassist Heleonore ja
9.klassist Mari-Leen.

3. klassi õppekäik Vabaõhumuuseumi.

2. veebruaril külastas 3. klass Eesti Vabaõhumuuseumit. Lapsed osalesid kahes muuseumitunnis. Vana aja koolitunnis saadi teadmisi katekismuseraamatust, õpiti sulega kirjutamist ja rehkendamist ning kõike seda koolipreili juhatamisel. Küünlapäevale kohaselt saadi teada, kuidas vanasti küünlaid tehti ning seejärel valmistati endale magusast lõhnavast mesilasvahast küünal. Oli hariv ja huvitav koolipäev.