Kostivere kool oli Robotexil edukas

IMG_2554-1024x682 Robotex on Euroopa suurim robotivõistlus, mis toimus 04.12 – 06.12 Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja HITSAga. Robotex haaras endale Euroopa suurima robotivõistluse positsiooni, saates kolme päeva jooksul võistlustulle ühtekokku 530 robotit. TTÜs spordihoones peetud Robotex purustas ka publiku rekordi ligi 14 000 pealtvaatajaga. Üritus leidis aset juba viieteistkümnendat korda. Esimene võistlus toimus aastal 2001, TTÜ aulas. Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis, merepäästes ja teistes ülesannetes. Sel korral võtsid robotid mõõtu ühtekokku 17 võistlusalal, neist kolmel esmakordselt Eestis. Võistluse jooksul oli samas avatud ka Tehnoloogianäitus, kus nägi rohkem kui 100 uut kõrgtehnoloogilist seadet alates vastvalminud innovaatilistest prototüüpidest kuni toimivate robootikalahendusteni.
IMG_2963-1024x682Kostivere Koolist osales Robotexil kaks võistkonda: Ypsilon – LEGO joonejärgimise tüdrukute tiim ja poiste Sumo tiim. Sumo tiim sellel korral alagrupist edasi ei pääsenud, kuid sellest hoolimata esindasid nad Kostivere Kooli igati väärikalt. Poiste tiimi kuulusid Karut Luur ja Sander Kiviselg. Tüdrukute tiimi tulemus oli super ja nemad said kokkuvõttes joonejärgimises III koha. LEGO joonejärgimine on võistlus, kus robotitel tuleb aja peale joont järgides läbida etteantud teekond. Joonejärgimises võistles 65 võistkonda, seega meie tüdrukute poolt saavutatud III koht on igati tubli ja kõrge tulemus! Võiskonda kuulusid V klassist Gelly Rämmeld ning VI klassist Mai-Liis Õun ja Kirke Miller. Kostivere Kooli tüdrukute tiimi toetas Uptime!
Robootikaring toimub Kostivere Koolis alates 2014/2015 õppeaastast. Ringi juhendajaks on sel aastal IX klassi õpilane Kuldar Saaremäe. Huvi ringi vastu on õpilaste seas väga suur ning avatud on kaks ringi: üks 1. – 3. klassi õpilastele ja teine 4. – 9. klassi õpilastele. Hetkel on osalejate arv piiratud, kuna vajalikke vahendeid on ainult 6 komplekti, kuid tulevikus plaanime roboteid valla abiga kindlasti juurde soetada ja sellega ühtlasi ka lastele rohkem võimalusi luua.

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme