📍COVID-19 leviku ennetamise ja tĂ”kestamise plaan📍

Lisa nr 2

HÀdaolukorra lahendamise plaani juurde

COVID-19 leviku ennetamise ja tÔkestamise plaan Kostivere Koolis

Antud plaan on koostatud selleks, et tÔkestada COVID-19 levimist Kostivere Kooli. Antud plaan lÀhtub nakkushaiguste levikut ennetamise ja tÔrje seadusest, Kostivere Kooli hÀdaolukorra lahendamise plaanist, Haridus- ja Teadusministeeriumi COVID-19 leviku tÔkestamise juhistest ja COVID-19 leviku tÔkestamise meetmetest JÔelÀhtme valla asutustes.

Kostivere Kooli ei ole lubatud kĂŒlastada inimestel, kelle reisi sihtkoht on olnud piirkonnas, kus levib massiliselt COVID-19 (koroona viirus), Ă”pilastel ja kooli personalil tuleb jÀÀda viiruse 14-pĂ€evaseks peiteajaks töötama ning Ă”ppima koju!

1. Kostivere Koolis on moodustatud kriisireguleerimise meeskond:

Direktor

Õppealajuhataja

Majandusjuhataja

Huvijuht

Juhiabi-personalispetsialist

ÖöpĂ€evaringselt on telefoni teel kĂ€ttesaadavad direktor 5166869 ja juhiabi-personalispetsialist 5225094, kes teavitavad ja annavad edaspidiseid juhiseid kooli personalile.

1. COVID-19 nakkusohu korral tegutsemise kord koolis on jÀrgmine:
    • Juhul, kui koolil on pĂ”hjendatud kahtlus, et koolis on viibinud COVID-19 kahtlusega isik ja tegemist vĂ”ib olla nakkusohuga, siis teavitatakse lapsevanemaid viivitamatult Stuudiumi kontaktide kaudu, Kostivere Kooli kodulehel kostivere.edu.ee ja kĂ”ikides gruppides, kus on lastevanemate kontaktid.
    • Klassijuhatajad jagavad Ă”pilastele nĂ€omaskid ja annavad neile vajalikud juhised edaspidiseks liikumiseks ja toimimiseks.
    • Klassijuhatajad suunavad Ă”pilased vĂ”imalikult kiiresti ning viirusega vĂ”imalikult vĂ€he ohustatud teed mööda garderoobi vĂ”i/ja kooliruumidest vĂ€lja ja alles siis teavitavad vĂ”imalikult kiiresti oma klassi Ă”pilaste vanemaid: telefoni, e-posti vĂ”i muu kĂ€ttesaadava sidekanali abil. Sellest lĂ€htuvalt tuleb lastevanematel vaadata ĂŒle oma Stuudiumisse kantud andmete Ă”igsus, et oleks vĂ”imalik lapsevanemaid ohust ja lapse koju saatmisest teavitada.
    • Kooli kriisireguleerimise meeskonna esindaja teavitab olukorrast hĂ€irekeskust, Terviseametit, KOV ja Haridus- ja Teadusministeeriumi vastavaid spetsialiste.
    • Kooli kriisireguleerimise meeskond postitab ja vahendab jooksvat infot kooli kodulehel sotsiaalmeediakanalite ja e-posti vahendusel.
    • Juhul, kui Ă”pilastele vĂ”i koolipersonalile on vaja osutada meditsiinilist abi, siis kutsub direktor vĂ”i tema poolt mÀÀratud kriisireguleerimise meeskonna liige vĂ€lja kiirabi.
    • Kriisireguleerimise meeskonna liikmed annavad vajadusel Ă”pilastele nĂ”u ja jĂ€lgivad, et Ă”pilased saaksid rahulikult ja vĂ”imaikult kiiresti kĂ€tte oma riided ja vĂ€ljuksid koolimajast.
    • MÀÀratud meeskonna liige kutsub vĂ€lja koolibussid, kes toimetavad Ă”pilased kodupeatustesse. Bussifirmat teavitatakse olemasolevast viiruseohust, et viimased oskaksid ja saaksid bussijuhte viiruse eest kaitsta.
    • Viimasena lahkub koolimajast kooli direktor ja sulgeb kooli sissepÀÀsud.
  1. Koolis on igas klassis kÀttesaadavad pabertaskurÀtid ja kÀte desinfitseerimisvahendid.
  1. COVID-19 kahtluse kohta saab koolile edastada infot e-mailile: terviseinfo@kostivere.edu.ee

Lisa nr 2 „COVID-19 leviku ennetamise ja tĂ”kestamise plaan Kostivere Koolis“ kehtib alates 13.03.2020.