📌Hea õpilane ja lapsevanem!

Valitsuskabinet otsustas, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused alates 16. märts oma uksed ja õppimine toimub distantsõppel. Hetkel on Eestis 258 kinnitatud COVID-19 haigusjuhtu ja kõige enam uusi nakatunuid tuli Harjumaalt. Arvatakse , et nakatanute arv on ligi tuhat ja kasvab nädala jooksul hüppeliselt. Hetkel on kriis nii testimises kui meditsiiniasutuste suutlikkuses nakatunuid piisavalt kiiresti tuvastada.

Sellest lähtuvalt, paneme teile südamele, et kõik avalikud kogunemised, sh korvpall või jalgpall mängimine staadionil, ühised õppimised või kokkusaamised kellegi kodus, on suur oht teie ja teise inimese tervisele. Inimeste suhtlemisel hoitav distants peaks jääma 1,5m peale, et vältida otsest viiruse kandumist teiste inimesele. Samade esemete puutumine on sama ohtlik ja eeldab kõigilt tihedat kätepesu või kummikinnaste kasutamist, kui pesta pole võimalik (nt poest väljudes viskad kindad prügikasti).

See kõik aitab ohtliku viiruse levikut pidurdada, aga mis veel oluline on, on see, et kui te haigestute mõnda teise haigusesse või saate viga, siis meditsiiniasutustel puudub hetkel suutlikus teid aidata, kuna kogu ressurss on suunatud koroonaviiruse leviku tõkestamisele, SEEGA TULEB HOIDUDA KA KÕIKIDEST TEISTEST HAIGUSTEST JA OLLA KODUS TERVE! See olukord on kõikidele keeruline ja nõuab enesedistsipliini.

Olge targad ja liikuge värskes õhus turvaliselt ja ainult koos oma pereliikmetega! 💪

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme