Algklasside emakeelepäev

14. märtsil tähistasime Kostiveres traditsioonilist Jõelähtme valla kolme kooli emakeelepäeva. Kutsusime külla Loo ja Neeme koolide õpilased, et koos üks tore emakeelepäev maha pidada. Kokku oli 100 särasilmset noort, kes segavõistkondades mõõtu võtsid! Võistkonnad olid oma nimed saanud Eesti sümbolite, toitude jms järgi – meil oli Mulgipuder, Suitsupääsuke, Räim jne.

Lapsed lahendasid tiimides erinevaid klassiõpetajate poolt ettevalmistatud ülesandeid ja lõpuks selgitasime välja ka kolm enim punkte saanud tiimi.

I koht võistkond RATAS:

• Avo Mattias Kivikangur (Kostivere)
  • Mattias Kalju (Neeme)
  • Mari-Leen Lestberg (Kostivere)
  • Talvi Treiberg (Kostivere)

II koht võistkond KALEVIPOEG:

• Liis-Milaine Zolotarjova (Loo)
  • Ron Marten Kosk (Kostivere)
  • Sebastian Thomas Tiirmann (Kostivere)
  • Anni Egeli Kivikangur (Kostivere)

III koht võistkond SUITSUPÄÄSUKE:

• Karl-Evert Kärvet (Kostivere)
  • Oliver Viks (Loo)
  • Eliise Mäemets (Neeme)
  • Anni Laanejõe (Kostivere)

Pärast võistkondlikke tegevusi tuli meile külla spordikommentaator Alvar Tiisler, kes rääkis meile kommentaatori tööst ja kauni emakeele olulisusest, selgest diktsioonist ja eneseväljendusest. Lapsed said ka ise kommentaatoritööd proovida. Videot kommenteerimisest vaata kooli Facebookist!

Aitäh kõikidele korraldajatele ja osalejatele! 🙂

Rohkem pilte vaata SIIT!