9nda klassi KÕNEVÕISTLUS

Igal aastal emakeelepäeval toimub Kostivere Koolis traditsiooniline 9nda klassi kõnevõistlus, mille teema valib iga õpilane endale ise. Sel aastal kuulasime kõnesid Kostivere Raamatukogus. Noori hindas auväärt žürii, mis koosnes õpilastest, õpetajatest ja raamatukogu juhatajast. Kokku kanti ette 13 kõnet ja teemad olid väga erinevatest valdkondadest – lemmikloomadest, õppimise tähtsusest, looduse säästlikkusest jne.

Tiheda rebimise käigus valis õpilaste žürii enda lemmikuks Emil Hokkoneni, kes kõneles meile sellest, et tema meelest ei ole eestlastel piisavalt palju positiivseid sõnu enese väljendamiseks ja et millegi hea väljendamiseks kasutatakse enamasti sõna “normaalne”.

Üldvõitjaks valiti sel aastal suisa kaks kõnelejat, kuna kõned oli väga tasavägised, siis žürii ei suutnud üht teisele eelistada. Võitsid Andra Pahkma ja Aksel Talvoja. Üks noortest kõneles meile tantsimisest kui kirest ja teine rääkis meile interneti kasutamisest.

Aitäh kõikidele kõnelejatele, žüriile ja õpetaja Riinale, kes kõnevõistlust eest vedas!

Pilte vaata GALERIIST!