💗SÜDAMENÄDAL💗

25 aastat tagasi alustati Eestis sĂŒdameveresoonkonna haiguste ennetamist ja toimus esimene sĂŒdamenĂ€dal. NĂŒĂŒdseks on sĂŒdamenĂ€dalast vĂ€lja kasvanud sĂŒdamekuu, mis toimub taaskord aprillis. SĂŒdamekuu eesmĂ€rgiks on tutvustada elanikkonnale sĂŒdamehaiguste riskifaktoreid, nende vĂ€ltimist ja nendega toimetuleku vĂ”imalusi, samuti mĂ”jutada inimeste suhtumist oma sĂŒdame tervisesse.

Meie tĂ€histame siiski sĂŒdamenĂ€dalat ja selle raames pöörame rohkem tĂ€helepanu aktiivsele liikumisele ja tervisele. Meie sportlikud vahetunnid kolisid Ă”ue, lapsi suunatakse rohkem liikuma ja 01. aprillil toimus 6.-9. klasside Ă”pilastele jooga tund! đŸ€žđŸ»â€â™‚ïž đŸ€žâ€â™€ïž

Vaata pilte SIIT!

Joogatunni viis lĂ€bi Merike Villard, kes töötab Jaapani terapeut-massöör-treenerina. Joogaga alustas Merike 10 a tagasi. Õppis kundalini jooga Ă”petajaks Inglismaal, rahvusvahelises Karam Kriya koolis (2012-2013). Samal ajal alustas ka Ă”pinguid hiina meditsiinis dr Rene BĂŒrklandi juures. Merike on lĂ”petanud lastejooga kursuse USA-s (2016). Alates 2015. aastast on Merike pĂŒhendanud end tĂ€ielikult Jaapani tervendusteraapiate maailmale (shindo, sonkyo, jutampo, jomon, shiki, moksa taimeravi meetod). Merike on Shindo venitustundide juhendaja, Shindo terapeut-massöör ja Shiki terapeut-massöör Confido Erameditsiinikeskuses.
Kostivere kooli sĂŒdamenĂ€dalal sai tutvustatud joogat ja selle ajalugu. Mis on jooga, millistest osadest ta koosneb, kuidas jooga keha ja meelt mĂ”jutab ning milleks see kĂ”ik kasulik on. Natuke rÀÀkisime ka jooga ajaloost, kust jooga pĂ€rit on ja kes seda algselt praktiseerisid. Tegime noortega lĂ€bi mĂ”ned lihtsamad hingamisharjutused ja praktiseerisime kriyat (harjutuste kompleks) ning mediteerisime.