Aasta: 2016

Kodanikupäev 2016

Kodanikupäev on tähtpäev Eesti Vabariigis, mida tähistatakse igal 26. novembril, ja mis on ellu kutsutud teadvustamaks kodanikustaatust. Ühtlasi soovitakse selle tähtpäevaga tõsta kodanikuuhkust. Kodanikupäev on orienteeritud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijaile sõltumata rahvusest. Kodanikupäev on üleriigiline ning toetub eelkõige kohalikule initsiatiivile.

Meie tähisatasime kodanikupäeva piduliku aktusega! Külas olid endine riigikogu liige Andre Sepp, Jõelähtme valla abivallavanem Carmen Viherpuu ja Jõelähtme Vallavalitsuse liige Priit Põldma. Esinesid Kostivere Kooli õpilased!

Ilusat kodanikupäeva!

Pilte aktusest vaata SIIT!

Külas käisid kadrisandid!

Kadripäev on eestlastel vana ja rikkaliku kombestikuga tähtpäev, mis tagas karjaõnne. Juba sada aastat on see aga ennekõike kadride ehk kadrisantide jooksmise aeg kui maskeeritakse ja kogutakse andeid. Laulud ja kogu kadrirituaal sarnaneb mardipäeva omaga, samuti õnnistamissõnad ja manamised, mida kadrid pererahvale lausuvad. Siiski on neiski tavades toimunud mitmeid muutusi. Näiteks palusid 19. sajandi kadrid rohkem villu jm näputööks vajalikku, vähem toiduaineid. Mida edasi, seda olulisemad olid kommid ja maiustused ning muidugi ka raha. Juba nimetusest selgub, et ringi rändasid ennekõike naised või naisteks riietunud, maskide valikus on aja jooksul toimunud suuri muutusi.

Meil käisid külas kadrisandid Kostivere Lasteaiast!

BeFunky Collage

Pilte vaata SIIT!

Rebaste ristimine 23.11.2016

Rebaseks löömine on viienda klassi õpilaste vanemate sekka vastuvõtmise riitus, seega olemuselt lähedane üleminekuriitustega. Komme levis koolidesse 1980. aastatel ülikoolist. Vana tudengitava kohaselt nimetatakse uusi õppureid rebasteks, kes enne vastava katseaja ja eksami läbimist pole täisväärtuslikud kogukonna liikmed. Enamasti korraldab rebaseks vastuvõtmise üheksandikud ehk “vanad” ja kogu tseremoonia oleneb nende fantaasiast ja maitsest.

Meie üheksandikud võtsid viiendikud “suurte” sekka vastu vahva ristimistseremooniaga! 🙂

Pilte toimunust vaata GALERIIST!