Mardipäev

09. novembril on mardisante oodata! Varuge kommi! 🙂

Mardipäev on tänini elav rahvakalendri tähtpäev. Eeskätt teame seda mardisantide ehk martide ringijooksmise tõttu. Veel 20. sajandi alguses jooksid marti pigem noormehed ja selletõttu on püha seostatud näiteks noorte meeste initsiatsiooniga ehk vastuvõtuga meeste kogukonda. Tüüpilised olid tumedasse riietatud mardid, kelle tulek tõi kaasa viljaõnne. Varem on see olnud päev, mil tuli mõistatada ja mida peeti hingedeajaga kokkukuuluvaks – hinged tulid koju, mardipäev lõpetas hingedeaja. Pika traditsioonis püsimise jooksul on mardikombestik palju muutunud ja sulatanud endasse mitmeid uusi jooni.

Meie 1.-2. klassi õpilased lähevad kell 9.25 lasteaeda marti jooksma. 🙂

Hingedepäev

Hingedepäeva tähistasime raamatukogus mõnusa kontserdiga. Muusikat mängisid muusikakooli lapsed ja vahetekstidega ilmestas kontserti raamatukogu juhataja Kersti! Pilte vaata SIIT!

Soovime ilusat hingedepäeva!

Rahvastepalli võistlused Kiilis

1. novembril esindavad meie 5. klassi tüdrukud Kostivere Kooli Kiilis, kus toimub rahvastepalli võistlus!

Rahvastepalli võistlustel osales kokku 32 Harjumaa kooli. Päeva esimeses mängus pidime tunnistama Kiili Gümnaasiumi paremust,aga tüdrukud olid tublid ja võitlesid! Teises mängus tulid meile vastu naabrid Loo koolist ning tasavägise mängu tulemusena õnnestus meil mäng võita. Järgmises kahes mängus tuli tunnistada Laagri Kooli ja Alavere Kooli paremust. Päeva viimases mängus õnnestus väga tubli ning julge mänguga võita Järveküla Kooli võistkonda, mis andis meile kokkuvõttes tubli 21. koha. Tüdrukud olid tublid ning oskused muutusid iga mänguga paremaks. Võistkonnas mängisid: Talvi Treiberg, Rosenberg Adeele Maria, Laanjõe Anni, Lomp Birgita, Kivikangur Anni Egeli, Rennit Laura, Rahuküla Triin, Ernits Airen Linda. Tubli töö! 🙂

HELKURINÄDAL

Kanna helkurit ja ole nähtav!

29.10. – 02.11. on Kostivere Koolis helkurinädal. Igal hommikul vaatavad õpilasesinduse liikmed ja õpetajad, kas lastel ja ka õpetajatel on helkur ilusti olemas ning asub õige koha peal (paremal põlve kõrgusel).

Nädala raames toimus esmaspäeval ka helkuri kasutamise vajalikkuse praktiline koolitus, mille viis läbi RAE Autokool. Koolitusel osalesid 3. ja 4. klasside lapsed.

Ettelugemise päev

Enne koolivaheaega tähistasime ettelugemise päeva. 1.-4. klass olid raamatukogus ja 5.-9. klass olid koolimaja II korrusel. Oli sisukas ja igati vahva päev. Aitäh kõikidele esinejatele ja korraldajatele. 🙂

Pilte 1.-4. klassi ettelugemise päevast vaata SIIT ja 5.-9. klass toimetamistest vaata pilte SIIT!

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme