KODANIKUPÄEVA TÄHISTAMINE KOSTIVERE KOOLIS

24. novembril esines Kostivere Kooli õpilastele kodanikupäeva raames kohtunik Ahti Kuuseväli. 7. ja 9. klassile rääkis auväärne kohtunik perekonnaseadusest ja perelepitusest, peale seda toimus näidis kohtuprotsess, kus osapoolteks olid õpilased.
5. 6. ja 8. klasside õpilastele rääkis kohtunikuhärra Eesti kohtusüsteemist. Õpilased olid teemast väga huvitatud ja küsisid palju teemakohaseid küsimusi.

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril alates 1998. aastast. Selle eesmärk on aidata kaasa ühiskonnas kodanikustaatuse teadvustamisele ning kodanikuõigustes ja -kohustustest teadlikkuse kasvule. 26. novembril 1918 andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta, millega loodi esmakordselt juriidilises tähenduses mõiste „Eesti kodanik“.

Kutsume õpilasi üles osalema Integratsiooni Sihtasutuse e-viktoriinis, mis on pühendatud kodanikupäevale. Kodanikupäeva e-viktoriin toimub 22. novembrist 4. detsembrini 2023.
Viktoriin on veebilehel https://integratsioon.ee/kodanikupaeva-viktoriin