📍COVID-19 leviku ennetamise ja tõkestamise plaan📍

Lisa nr 2

Hädaolukorra lahendamise plaani juurde

COVID-19 leviku ennetamise ja tõkestamise plaan Kostivere Koolis

Antud plaan on koostatud selleks, et tõkestada COVID-19 levimist Kostivere Kooli. Antud plaan lähtub nakkushaiguste levikut ennetamise ja tõrje seadusest, Kostivere Kooli hädaolukorra lahendamise plaanist, Haridus- ja Teadusministeeriumi COVID-19 leviku tõkestamise juhistest ja COVID-19 leviku tõkestamise meetmetest Jõelähtme valla asutustes.

Kostivere Kooli ei ole lubatud külastada inimestel, kelle reisi sihtkoht on olnud piirkonnas, kus levib massiliselt COVID-19 (koroona viirus), õpilastel ja kooli personalil tuleb jääda viiruse 14-päevaseks peiteajaks töötama ning õppima koju!

1. Kostivere Koolis on moodustatud kriisireguleerimise meeskond:

Direktor

Õppealajuhataja

Majandusjuhataja

Huvijuht

Juhiabi-personalispetsialist

Ööpäevaringselt on telefoni teel kättesaadavad direktor 5166869 ja juhiabi-personalispetsialist 5225094, kes teavitavad ja annavad edaspidiseid juhiseid kooli personalile.

1. COVID-19 nakkusohu korral tegutsemise kord koolis on järgmine:
    • Juhul, kui koolil on põhjendatud kahtlus, et koolis on viibinud COVID-19 kahtlusega isik ja tegemist võib olla nakkusohuga, siis teavitatakse lapsevanemaid viivitamatult Stuudiumi kontaktide kaudu, Kostivere Kooli kodulehel kostivere.edu.ee ja kõikides gruppides, kus on lastevanemate kontaktid.
    • Klassijuhatajad jagavad õpilastele näomaskid ja annavad neile vajalikud juhised edaspidiseks liikumiseks ja toimimiseks.
    • Klassijuhatajad suunavad õpilased võimalikult kiiresti ning viirusega võimalikult vähe ohustatud teed mööda garderoobi või/ja kooliruumidest välja ja alles siis teavitavad võimalikult kiiresti oma klassi õpilaste vanemaid: telefoni, e-posti või muu kättesaadava sidekanali abil. Sellest lähtuvalt tuleb lastevanematel vaadata üle oma Stuudiumisse kantud andmete õigsus, et oleks võimalik lapsevanemaid ohust ja lapse koju saatmisest teavitada.
    • Kooli kriisireguleerimise meeskonna esindaja teavitab olukorrast häirekeskust, Terviseametit, KOV ja Haridus- ja Teadusministeeriumi vastavaid spetsialiste.
    • Kooli kriisireguleerimise meeskond postitab ja vahendab jooksvat infot kooli kodulehel sotsiaalmeediakanalite ja e-posti vahendusel.
    • Juhul, kui õpilastele või koolipersonalile on vaja osutada meditsiinilist abi, siis kutsub direktor või tema poolt määratud kriisireguleerimise meeskonna liige välja kiirabi.
    • Kriisireguleerimise meeskonna liikmed annavad vajadusel õpilastele nõu ja jälgivad, et õpilased saaksid rahulikult ja võimaikult kiiresti kätte oma riided ja väljuksid koolimajast.
    • Määratud meeskonna liige kutsub välja koolibussid, kes toimetavad õpilased kodupeatustesse. Bussifirmat teavitatakse olemasolevast viiruseohust, et viimased oskaksid ja saaksid bussijuhte viiruse eest kaitsta.
    • Viimasena lahkub koolimajast kooli direktor ja sulgeb kooli sissepääsud.
  1. Koolis on igas klassis kättesaadavad pabertaskurätid ja käte desinfitseerimisvahendid.
  1. COVID-19 kahtluse kohta saab koolile edastada infot e-mailile: terviseinfo@kostivere.edu.ee

Lisa nr 2 „COVID-19 leviku ennetamise ja tõkestamise plaan Kostivere Koolis“ kehtib alates 13.03.2020.