9. klassi õppekäik Riigikokku ja Niguliste muuseumi

9. novembril külastas Kostivere kooli 9. klass Riigikogu, mis asub Toompea lossis.
Toompea on olnud Eesti võimukeskus 800 aastat. Aegade jooksul on siit Eesti alasid valitsenud Taani asehaldurid, Liivi ordu komtuurid ning Rootsi ja Vene kubernerid. Eesti Vabariigi alguskümnenditel oli Toompea loss riigivanemate residents ja koos Riigikoguga töötas siin pikka aega ka Eesti Vabariigi valitsus. Praegu on Toompea loss Riigikogu käsutuses. Aastasadade jooksul on Toompea loss muutunud keskaegsest kindlusest moodsaks valitsemiskeskuseks.
Riigikogu on Eesti rahva esinduskogu, mille 101-liikmelise koosseisu valib rahvas. Riigikogule kuulub põhiseaduse kohaselt seadusandlik võim. Riigikogu liikmete arv 101 on ligikaudu kuupjuur Eesti hääleõiguslike kodanike arvust. Riigikogu liikme volitused algavad valimistulemuste väljakuulutamise päeval.
Riigikogu tähtsamad ülesanded rahva esindajana on välja töötada seadusi, võtta vastu otsuseid, teha parlamentaarset kontrolli ja arendada välissuhtlust.

Peale ekskursiooni Riigikogus toimus muuseumitund Niguliste muuseumis.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Niguliste muuseumi ajalooline kirikutornis – läbi nelja korruse kulgev lift viib 50 meetri kõrgusel asuvale taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale ja Tallinna lahele. Klaasliftiga aeglaselt läbi erinevate korruste sõita ja muuseumi sisevaateid kogeda on omaette elamus.

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme