Ennetusloeng EI NIKOTIINILE

Täna toimus koolis ennetusloeng “Ütle EI nikotiinile ja tubakale!”

Mittetulundusühing Eesti Vähiliit tegeleb juba 32 aastat vähktõve ennetustegevuse ja varajase avastamisega Eestis.
Aastal 2010 töötas MTÜ Eesti Vähiliit välja spetsiaalselt koolinoortele suunatud loenguprojekti „Ära suitseta – tubakas tapab“.

E-sigarettide ja nikotiinipatjade järsult kasvanud tarbimisest johtuvalt uuendas MTÜ Eesti Vähiliit 2023 a kevadel loengu esitlusmaterjalide fookust, sisu ja kujundust.
Ennetusloengu uueks nimeks sai „Ütle EI nikotiinile ja tubakale“. Viimased loengu uuendused said tehtud vahetult enne meie kooli loengut, seega olime esimene kool, kes just selliseid esitlusmaterjale nägid.

Loeng käsitles teemasid nagu e-sigareti vedelikus sisalduvad mürgid, nikotiinipadjakeste ohud, nikotiini sõltuvus, vähi tekke seos tubaka- ja nikotiinitoodete tarvitamisega, passiivne suitsetamine jne.

Loengu sihtrühmaks on mittetulundusühing Eesti Vähiliit poolt ette antud õpilased vanusevahemikus 6–20 eluaastat, kooli töötajad ja lapsevanemad. Seega meie koolist osalesidki kõik õpilased ja töötajad, et kogu kool oleks ühes infoväljas.