đŸ‡ȘđŸ‡ȘKodanikupĂ€ev!đŸ‡ȘđŸ‡Ș

26. november on kodanikupĂ€ev! đŸ‡ȘđŸ‡Ș
đŸ””Â KodanikupĂ€eval tĂ€histatakse Eesti Vabariigi kodanike dokumenteerimise aastapĂ€eva. Nimelt vĂ”ttis 26. novembril 1918 MaanĂ”ukogu vastu mÀÀruse “Eesti demokraatilise vabariigi kodakondsuse kohta”, millega loodi esmakordselt juriidilises tĂ€henduses mĂ”iste “Eesti kodanik”. Sisuliselt oli tegemist Eesti riigi esimese kodakondsusseadusega. Eestis tĂ€histatakse kodanikupĂ€eva 1998. aastast.
⚫ Sellel pĂ€eval on saanud traditsiooniks tunnustada vastutustundelisi ja kaasinimeste suhtes hoolivana silma paistnud Eesti kodanikke. KodanikupĂ€eva ĂŒrituste raames tunnustatakse kodanikuaumĂ€rgiga inimesi, kes on andnud mĂ€rkimisvÀÀrse panuse ĂŒhiskonna elu ja kodanikukasvatuse edendamisse. Valitakse aasta kodanik.
âšȘKostivere Koolis valisime kaks aasta kodanikku – ĂŒhe 1.-4. klassi Ă”pilaste seast ja teise 5.-9. klassi Ă”pilaste seast!

đŸ‡ȘđŸ‡ȘKostivere Kooli aasta kodanikud on Anni Egeli Kivikangur ja Emma Oliivia Kivikangur!

Palju Ă”nne!💐