Emadepäev 2018

Emadepäeva tähistasime armsa kontserdiga. 🙂

Aitäh kõikidele esinejatele, teadustajale, fotograafile ja õpetajatele, kes aitasid kontserdiks lapsi ette valmistada. 🙂

Pilte kontserdist vaata SIIT!

Etendus “Mina ja mina”

Külas käis Sussiteater väga vahva etendusega “Mina ja mina”!

Pilte vaata SIIT!

Tegemist on saksa kirjaniku Katja Riederi raamatu ainetel valminud lavastusega, mille peateema on iseendaks jäämine. Lavastus on täis mõtlemapanevaid olukordi ja mängulisi lahendusi. Selles jooksevad paralleelselt kaks lugu, mis ühel hetkel omavahel põimuvad. Me räägime sõprusest ja püüdest kellelegi meeldida, kuid peamine, millega lastele meelde tahame jääda, on tõsiasi – alati tuleb jääda iseendaks!

Lavastuse keel on osati abstraktne – mõnedki tegevused/tunded on väljendatud tantsukeeles. Märkasime, et seesugune lähenemine (mida sageli lastelavastuste puhul peljatakse), paneb lapsi rohkem laval toimuvat jälgima. Ka päris pisikesed, kes loo mõttest veel aru ei saagi, jäävad liikumist huviga vaatama. Üks meie eesmärke ongi õpetada lapsi jälgima, panna neid ka mõtlema, mitte pelgalt nende meelt lahutada (kuigi loomulikult pole seegi mingi patt).

TOETA LAPSI!

Kostivere Kooli 5. ja 6. klassi õpilased osalesid heategevuslikul teatejooksul 10. mail!

Teatejooks on heategevusüritus, mille eesmärk on toetada õnnetuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud laste ravi.
Lapsed ja noored annavad liikumisvõime kaotanud eakaaslaste raviks oma panuse Teatejooksul osaledes. Täiskasvanud saavad laste raviks ning Teatejooksul osalevate noorte panuse tunnustamiseks teha annetuse.

Annetused lähevad Haapsalu Neuroloogilisele Rehabilitatsioonikeskusele, kus liikumisvõime kaotanud lapsi südamlikult ja pühendumusega ravitakse ning paranemiseks, kasvõi väikeste tibusammudega, lootust antakse. Haapsalu arstide, füsioterapeutide ja massööride käe all käib igal aastal ravi saamas 350-400 väikest patsienti, samuti täiskasvanud patsiente.

Annetamiseks on kaks moodust:

Helistades heategevusnumbril 900 7777
(ühe kõne hind on 7 eurot)
Tehes ülekande MTÜ Tallinnmeeting heategevuskontole Danske Bank pangas EE603300332077210009
Nii heategevustelefon kui -konto on avatud aastaringselt.

Kui elate kaasa liikumisvõime kaotanud laste heale käekäigule ning tahate anda oma panuse nende ravisse, palun annetage. Teile on tänulikud nii väikesed patsiendid, nende pered ja lähedased kui ka noored, kes Teatejooksul selle nimel osalevad.

Annetama kutsuvad kergejõustiklased Rasmus Mägi ja Ksenija Balta.

Jüriööjooks

Kostivere Kooli Jüriööjooks toimus enne koolivaheajale minekut, 20. aprillil. Eesmärk oli joosta kogu kooli peale 100km. Paaride kaupa tõrvikutega jooks oli väga meeleolukas ja lastel silm säras! Iga osaleja sai mälestuseks Jüriööjooksu kleebise. 🙂

Nii muuseas viskasime vahepeal ka 100 korvi!

Aitäh kõikidele, kes osalesid ja kaasa aitasid!

Pilte vaata SIIT!

PISA test

Täna teevad 15 aastased 9nda klassi õpilased PISA testi.

PISA (Program for International Student Assessment) on OECD rahvusvaheline õpilaste õpitulemuslikkuse hindamise uuring. Uuring hindab 15-aastaste õpilaste valmisolekut iseseisvaks eluks ehk kui võimekad on õpilased oma koolis omandatud oskuseid ja teadmisi reaalses elus rakendama.

PISA valdkonnad on funktsionaalne lugemine, matemaatika ja loodusteadused.  Uuring toimub iga kolme aasta järel ja igas uuringus on oma põhivaldkond, ülejäänud kahes valdkonnas mõõdetakse õpilaste teadmisi väiksemas mahus. Regulaarselt läbiviidav uuring annab võimaluse jälgida haridusalaseid trende nii Euroopas kui Eestis. 

Aastatel 2000-2015 on toimunud viis PISA uuringut.

Innove koordineerib PISA uuringu läbiviimist Eestis.   

2018. aastal toimub PISA 2018 uuring, mis keskendub funktsionaalsele lugemisoskusele. 

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme