KODANIKUPÄEVA TÄHISTAMINE KOSTIVERE KOOLIS

24. novembril esines Kostivere Kooli õpilastele kodanikupäeva raames kohtunik Ahti Kuuseväli. 7. ja 9. klassile rääkis auväärne kohtunik perekonnaseadusest ja perelepitusest, peale seda toimus näidis kohtuprotsess, kus osapoolteks olid õpilased.
5. 6. ja 8. klasside õpilastele rääkis kohtunikuhärra Eesti kohtusüsteemist. Õpilased olid teemast väga huvitatud ja küsisid palju teemakohaseid küsimusi.

Kodanikupäeva tähistatakse 26. novembril alates 1998. aastast. Selle eesmärk on aidata kaasa ühiskonnas kodanikustaatuse teadvustamisele ning kodanikuõigustes ja -kohustustest teadlikkuse kasvule. 26. novembril 1918 andis Maanõukogu välja määruse Eesti kodakondsuse kohta, millega loodi esmakordselt juriidilises tähenduses mõiste „Eesti kodanik“.

Kutsume õpilasi üles osalema Integratsiooni Sihtasutuse e-viktoriinis, mis on pühendatud kodanikupäevale. Kodanikupäeva e-viktoriin toimub 22. novembrist 4. detsembrini 2023.
Viktoriin on veebilehel https://integratsioon.ee/kodanikupaeva-viktoriin

9. klassi õppekäik Riigikokku ja Niguliste muuseumi

9. novembril külastas Kostivere kooli 9. klass Riigikogu, mis asub Toompea lossis.
Toompea on olnud Eesti võimukeskus 800 aastat. Aegade jooksul on siit Eesti alasid valitsenud Taani asehaldurid, Liivi ordu komtuurid ning Rootsi ja Vene kubernerid. Eesti Vabariigi alguskümnenditel oli Toompea loss riigivanemate residents ja koos Riigikoguga töötas siin pikka aega ka Eesti Vabariigi valitsus. Praegu on Toompea loss Riigikogu käsutuses. Aastasadade jooksul on Toompea loss muutunud keskaegsest kindlusest moodsaks valitsemiskeskuseks.
Riigikogu on Eesti rahva esinduskogu, mille 101-liikmelise koosseisu valib rahvas. Riigikogule kuulub põhiseaduse kohaselt seadusandlik võim. Riigikogu liikmete arv 101 on ligikaudu kuupjuur Eesti hääleõiguslike kodanike arvust. Riigikogu liikme volitused algavad valimistulemuste väljakuulutamise päeval.
Riigikogu tähtsamad ülesanded rahva esindajana on välja töötada seadusi, võtta vastu otsuseid, teha parlamentaarset kontrolli ja arendada välissuhtlust.

Peale ekskursiooni Riigikogus toimus muuseumitund Niguliste muuseumis.
Tallinna vanalinnas asuv Niguliste muuseum on üks väheseid Põhja-Euroopa muuseume, mis paikneb endises sakraalhoones, võimaldades keskaegset ja varauusaegset kirikukunsti esitleda ajaloolises keskkonnas. Muuseumis on hoiul Eesti kõige väärtuslikum ja suurem kirikukunstikogu.
Niguliste muuseumi ajalooline kirikutornis – läbi nelja korruse kulgev lift viib 50 meetri kõrgusel asuvale taevakorrusele, kust avaneb ainulaadne vaade vanalinnale ja Tallinna lahele. Klaasliftiga aeglaselt läbi erinevate korruste sõita ja muuseumi sisevaateid kogeda on omaette elamus.

Õpetajate hoiatusstreik

Homme, 10. novembril toimub üle-eestiline haridustöötajate hoiatusstreik, mille eesmärk on õpetajate töötasu suurendamine ja seeläbi vähendada õpetajate töölt lahkumist palga tõttu.
Kuna selles streigis osaleb suur osa Kostivere Kooli töötajaid, siis algab koolipäev 3. tunnist (kell 10.20).

Tunnid ja söögivahetunnid toimuvad tavapärastel aegadel (ainult kahte esimest tundi ei toimu).
Koolibusside sõidugraafik ei muutu.
Kellel ei ole võimalik tulla 3.tunniks, siis koolimaja uksed on avatud alates kell 7.45.

Kolmapäeval 8.novembril lühendatud tunnid

Seoses õpetajate metoodilise päevaga on sel kolmapäeval, 8. novembril lühendatud tunnid.

Kõik tunniplaani järgsed tunnid toimuvad

Tundide ajad on järgmised:
8.30-9.00
9.10-9.40
9.50-10.20
10.30-11.00
Söövad 1.-4. klass kell 11.00-11.20
11.20-11.50
12.00-12.30
Söövad 5.-9. klass kell 12.30-12.50
12.50-13.20
13.30-14.00

Huviringidest toimuvad Loovuspesa 5.-9.kl, Saalihoki ja Rühmvõimlemine.

Teisi huviringe sel päeval ei ole.
Pikapäevarühm toimub.

Koolibusside sõiduplaan alates 30.10.2023

Koolibusside uued sõiduplaanid hakkavad kehtima alates 30.10.2023.

Hommikuste liinide muudatused:
• Liini J4 liikumistee viidud Mäeveere teelt Ristikangru teele.
• Uus peatus Mäeveere tee lisatud liinide J4 ja J10 liikumisteele.
• J10 algpeatusest Neeme tee 2 min varem, buss hakkab väljuma kell 06:57 asemel kell 06:55. Muutub liikumistee, lisatud peatus Toominga talu.
Tähelepanu kõik lapsed, kes sõidavad J10-ga kooli! J10 hakkab väljuma kaks minutit varem – kell 06:55 .

Lõunaste liinide muudatused:
• Liin J6 liikumistee viidud Mäeveere teelt Ristikangru teele.
• Loolt kell 17:05 väljuva J6 reisi lõpp on Rahvamaja peatuses. Jägala-Joa peatusesse sõidab buss sõitja olemasolul ehk nõudmisel.
• Uus peatus Mäeveere tee lisatud liinide J6, J8, J9, J11 ja J13 liikumisteele.
• Liinil J8 väljumisel Neemelt kl. 17:00 muutub liikumistee ja reisi lõpp peatuses Jõelähtme kirik. Nõudmisel sõidab buss Mannivasse.
• Liinil J11 lõpetatakse sõitjate puudumisel kell 17:05 Kostivere – Raasiku – Haljava – Jägala – Jõelähtme ringi teenindamine.

Kostivere Kool on sellest õppeaastast Liikuma Kutsuva Kooli vapikool!

15 innovaatilisemas koolis üle Eesti ripub algavast kooliaastast tuliuus Liikuma Kutsuva Kooli vapp. Vapimärgiga tunnustatakse vaid neid koole, kus on jõutud igapäevase koolielu liikuvamaks muutmisel süsteemsete lahendusteni ja haridusuuenduseni.  Vapikoole on Eestis tänaseks 66, nende seas on ka Kostivere Kool.

Vapikooliks saamine on Kostivere Koolile ja kogu koolipere tegutsemisele suur tunnustus!

Mis on Liikuma Kutsuva Kooli vapp ja mis on vapikoolid?
Liikuma Kutsuva Kooli vapiplaadi kingime koolidele, kus on esimestest liikumiskatsetustest jõutud juba nende tegevusteni, mis toetavad liikumist pea iga päev! Nagu Liikuma Kutsuvate Koolide puhul ikka, on kõigi vapikoolide teekond olnud erinev ja iga kool jõudnud isemoodi lahendusteni.

Loe selle kohta lähemalt siin.

Kostivere Kooli vapp saab koolimaja seinale lähinädalate jooksul.

 

Kostivere kool © 2015 Frontier Theme