Mardipäev

Mardipäev on tänini elav rahvakalendri tähtpäev. Eeskätt teame seda mardisantide ehk martide ringijooksmise tõttu. Veel 20. sajandi alguses jooksid marti pigem noormehed ja selletõttu on püha seostatud näiteks noorte meeste initsiatsiooniga ehk vastuvõtuga meeste kogukonda. Tüüpilised olid tumedasse riietatud mardid, kelle tulek tõi kaasa viljaõnne. Varem on see olnud päev, mil tuli mõistatada ja mida peeti hingedeajaga kokkukuuluvaks – hinged tulid koju, mardipäev lõpetas hingedeaja. Pika traditsioonis püsimise jooksul on mardikombestik palju muutunud ja sulatanud endasse mitmeid uusi jooni.

Meil on kujunenud välja väike traditsioon käia mardipäeval Kostivere Lasteaias. Kadripäeval seevastu võtame lasteaia kadrisante vastu. 🙂

ISADEPÄEV

Isadepäev Kostivere Koolis!

Kohal oli 38 isa, mõned emad ja ca 50 last, kes osalesid Krimilaboris, robootikas ja puutöös. Hiljem ootasid saalis meid taipoksi vennad Asturid Viimsi Tigers Gym klubist.

Meisterdamise ringi lapsed olid valmistanud isadele maitsva suure tordi, mida õhtu lõpuks ühiselt nautida sai. 🙂

Aitäh Robootikamees Kuldarile, Kriminalist Annikale ja Meistrimees Ainile! 🙂

Lisaks tänud Nastjale, kes kogu õhtut jäädvustas ning aitäh Laura, Sabiine, Emili ja Janelle, kes õp. Annikale abiks olid. 🙂

 

Pilte vaata SIIT!

Hõimupäeva kontsert

Oktoobrikuu kolmandal nädalal on heaks tavaks tutvustada erinevaid hõimurahvaid. Selle raames käis meil sel aastal külas ansambel Ungarist. Koos lastega lauldi ja tantsiti ning tutvustati ka Ungari rahvapille. Videosid vaata kooli Facebooki lehelt.

Aitäh esinejatele, publikule ja Kostivere Kultuurimõisale sooja vastuvõtu eest! 🙂

Pilte vaata galeriist!

Õpetajate päev

Õpetajate päev Kostivere Koolis möödus väga põnevalt! 9. klass andis neli tundi (sh ka õpetajatele), siis sõime kooki ja tegime kokkuvõtteid. Kui õpilased olid koju läinud, algas õpetajatele rahustav jooga saalis!

Aitäh 9ndale klassile!

Vaata pilte õpetajate päevast kooli kodulehel olevast galeriist!

Algatus Ettevõtlikkus Kooli külaline

4.oktoobril külastas meie kooli algatuse Ettevõtlikkus Kooli raames ettevõtja Risto Sulu Hea Tuju Coaching OÜ-st. Risto rääkis 9. klassi õpilastele, kuidas tema jõudis oma ettevõtte loomiseni ja julgustas neid tegelema põnevate asjadega. Veel kinnitas ta õpilastele, et kindlasti on vaja õppida koolis kõiki õppeaineid, need aitavad laiendada silmaringi. Lai silmaring on aga ettevõtjaks saamisel väga oluline.

#minulugu

VI õpioskuste olümpiaad

Kostivere Kooli VI klass käis täna õpioskuste olümpiaadil. Kokku osales 30 võistkonda Harjumaalt. Meie lapsed saavutasid tubli 9nda koha.
Esimene koht sai 94,5 punkti ja meie lapsed said 84 punkti.
Igati tubli tulemus! 🙂
Kostivere kool © 2015 Frontier Theme